autoskla

Výměna autoskel:

Provádíme výměny čelních, bočních i zadních autoskel všech osobní a dodávkových vozidel. Při výměně autoskel používáme pouze materiály, které splňují kvalitativní standardy materiálů používaných v prvovýrobě vozidel.

Výměna běžného autoskla trvá dle náročnosti jednu až dvě hodiny. Po dokončení výměny je nutná technologická odstávka vozidla v délce alespoň jedné hodiny, která je nezbytná pro správné vytuhnutí použitého lepidla. Celý proces výměny autoskla u běžného vozidla trvá tedy od převzetí vozidla po jeho předání 2 až 3 hodiny.

Oprava autoskel:

Oprava čelního skla metodou scelení je rychlý a ekonomický způsob opravy menších poškození čelního skla vozidla. Jedná se o homologovaný způsob opravy – obdržíte atestovou kartu pro STK a PČR. Touto metodou lze opravit jakákoli dvouvrstvá čelní automobilová skla. Opravitelná jsou rovněž střešní neboli panoramatická skla.

Oprava se provádí z venkovní strany přímo na skle bez nutnosti jeho demontáže. Nejprve se odbrousí a odvrtá poškozená část pro odstranění nečistot. Následně se odsaje pomocí podtlakové pumpy vzduch ze všech prasklinek a nahradí se speciální pryskyřicí, která se díky podtlaku dostane do všech míst praskliny a zabraňuje jejímu dalšímu rozšiřování. Tato speciální látka disponuje indexem lomu světla stejným jako má sklo. Nakonec se pomocí UV lampy pryskyřice vytvrdí a místo opravy se očistí a vyleští. Opravou dojde k obnovení původní pevnosti a stability autoskla.

Podle tvaru pak rozlišujeme jednotlivé typy prasklin takto:

prasklina - luk
prasklina - kruh
prasklina - rozštěp
prasklina - květ

Technicky je v podstatě možné opravit prasklinu až do průměru cca 4 cm. Prasklina ovšem nesmí žádným koncem zasahovat do rámu autoskla a vstupní otvor (místo dopadu kamene – kráter) by neměl být větší než cca 5 mm.

.

Opravu čelního skla scelením nelze provést v případech, kdy se poškození nachází v zorném poli řidiče nebo kdy se poškození nachází blíže než 6 cm od okraje skla.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 226 230 023, 775 237 175 nebo na emailu info@autoservis-kobylisy.cz.